Reklam
Reklam
Reklam
Eğitim Sitesi
Şuan Sitede Bulunanlar
Şu an sitemizde: 2 Kullanıcı Online
Kullanıcılar: 2 Bot

Çinliler Huawei’ye sahip çıkıyor

Çinliler Huawei’ye sahip çıkıyor
Reklam

ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei’ye yapmış olduğu yaptırımlar günden güne artmakta. Amerika merkezli teknoloji firmaları Huawei ile olan işbirliklerini bitirmekte veya sınırlandırmakta. Bu sınırlandırma veya bitişlere göre Huawei çözümler aramakta.

Huawei’ye uygulanan bu yaptırımların sonuncu telefona takılan SD (Hafıza) kartlarının sahibi olan SD Association firmasından geldi. SD Association (SD Birliği) yeni aldığı bir kararla Huawei’yi üye şirketler listesinden çıkardı. Bu karar ile Huawei artık cihazlarında SD Kart teknolojisini kullanamayacak.

Uygulanan bu yaptırımlar nedeniyle ABD başta olmak üzere bir çok kıtada Huawei satışı düşerken İphone satışları ise artmakta. Çin halkı Huawei’ye uygulanan bu yaptırımların haksız olduğunu savunup tamamen milliyetçi duygularla İphone kullanmaktan vazgeçip Huawei’ye yönelmiş durumda.  Bir çok Çinli firma temsilcisi yaptığı açıklama ile İphone kullanmayı bırakıp Huawei kullanmaya başladıklarını ve Huawei teknolojisinin, İphone teknolojisinden daha ileri seviyede olduğunu açıklamakta.

Araştırma şirketi Counterpoint‘in verilerine göre, geçtiğimiz yıl %9.1 olan Çin’deki Iphone satışları, bu yılın ilk çeyreğinde, yani son “özel yaptırımlar” gelmeden önce %7.1‘e düşmüştü. Şimdi ise bu düşüşün artarak devam edeceği öngörülüyor.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ