Reklam
Reklam
Reklam
Eğitim Sitesi
Şuan Sitede Bulunanlar
Şu an sitemizde: 2 Kullanıcı Online
Kullanıcılar: 2 Bot

Google, Rekabet Kurumu’nun soruşturmasına takıldı

Google, Rekabet Kurumu’nun soruşturmasına takıldı
Reklam

Google’ın genel arama hizmetleri pazarındaki hakim durumunu kötüye kullandığı, haksız rekabete sebebiyet verdiği ve kendi yerel arama hizmetini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiası ile yapılan başvuru üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu’nca karara bağlandı.

Kurul, başvurudan dolayı ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitler sonucunda soruşturma açılmasına karar verdi.

İşte o açıklama;

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. Hakkında Soruşturma Açıldı.

Google’ın genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama hizmetini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 21.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.,
Google International LLC,
Google LLC,
Google Ireland Limited,
Alphabet Inc.
hakkında soruşturma açılmasına, 19-08/94-M sayı ile karar verdi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ