Reklam
Reklam
Reklam
Eğitim Sitesi
Şuan Sitede Bulunanlar
Şu an sitemizde: 3 Kullanıcı Online
Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi, 2 Bot

Pasifikte arsenik ile soluyan canlı bulundu

Pasifikte arsenik ile soluyan canlı bulundu
Reklam

Washington Üniversitesinde görev yapan bir grup bilim insanı Pasifik Okyanusunda yaptığı araştırmada zehirli bir madde olan Arsenik ile soluyarak yaşayan bir canlı türünü keşfetti.

Oldukça dayanıklı mikroorganizmaların; Pasifik Okyanusu’nun Meksika açıklarındaki 200 ila 1000 metre derinlikteki ve oksijensiz olarak sınıflandırılan bölgesinde bulunduğu ifade edilirken, canlıların solunum faaliyetini oksitlenmiş kükürt ile azot bileşenlerini kullanarak yaptıkları belirtiliyor.

Araştırmada görev alan bilim insanlarından biri olan Jaclyn Saunders olayla ilgili şaşkınlığını, “Arseniğin sadece zararlı olmadığını, aynı zamanda faydalı da olabildiğini görmüş olmak, bu elemente olan bakış açımı yeniden şekillendirdi.” sözleriyle anlatmış.

Bu araştırmanın bir sonraki adımı, Laboratuvar ortamında bu canlının Arsenik ile birlikte büyütülüp gözlenmesi. Kürüsel ısınma dolayısıyla ve dünyanın uzak geçmişinde oksijeni kıt olacak bir dünyada canlıların yaşaması için gerekli olan unsurlar için ilgi çekici bir araştırma olacağa benziyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ