Reklam
Reklam
Reklam
Eğitim Sitesi
Şuan Sitede Bulunanlar
Şu an sitemizde: 2 Kullanıcı Online
Kullanıcılar: 2 Bot

Yılın İlk Çeyreğinde Huawei Apple’ı Geçti

Yılın İlk Çeyreğinde Huawei Apple’ı Geçti
Reklam

Akıllı telefon piyasasının liderlerinden olan Apple yılın ilk çeyreğinde % 30-32 arasında düşüş ile Samsung’dan sonraki ikincilik koltuğunu Çinli Teknoloji devi Huawei’ye kaptırdı.

Artan vergiler, başta avrupa olmak üzere bir çok kıtada ortaya çıkan ekonomik krizlerden dolayı batılı telefon üreticileri günden güne erirken, Çinli Teknoloji devleri bu kriz durumundan güçlenerek çıkıyor, son olarak Çinli Teknoloji devi Huawei yılın ilk çeyreğinde, satışını yaklaşık % 50 artırarak yaklaşık 60 Milyon telefon sattı, gerçekleştirdiği bu satış rakamıyla Apple’ı neredeyse ikiye katladı. Firmanın bu yılki hedefi 250 Milyon.

Samsung bu dönemde yüzde 8 kayıp yaşadı ve 72 milyon civarında akıllı telefon sattı. Apple ise yüzde 30 gibi tarihindeki en büyük düşüşü yaşayarak 36.4 milyon iPhone satışı yapabildi.

Xiaomi bu dönemde satış rakamlarında yüzde 10 düşüş yaşadı ve 25 milyon telefon satabildi. Huawei gibi satış rakamlarını artıran diğer firma ise Vivo. Vivo, yüzde 24 artışla 23 milyon telefon satışı yaptı. Oppo ise yüzde 6 düştü ve 23 milyonda kaldı. Listeye bakılınca Çinli Teknoloji firmaları piyasanın hakimi olma yolunda diyebiliriz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ